Přestavba světel na xenony

Bi-xenony, Bi-LED

Ve vozidlech jsou standardně používány 40-55 wattové halogenové žárovky. Jejich nahrazením za výkonnější sice získáme vyšší svítivost, současně však víc zatěžujeme elektroinstalaci vozidla. Na trhu jsou různé "tuningové" žárovkové sady s výkonem až  100W. Tyto žárovky ale vyžadují dvojnásobný odběr proudu a tím dvojnásobně zatěžují elektroinstalaci světel. V případě, že kabely nebyly dostatečně předimenzovány, může docházet k přehřívání, v horším případě až propálení kabelů nebo zahoření vozu.

Xenonová světla pro svoji funkčnost vyžadují jen 35W, což je méně než originální halogenová světla v automobilu. Jejich elektrický odběr nedosahuje ani odběr původních žárovek, tím pádem jim původní elektroinstalace plně postačuje. U xenonových svítidel se můžete setkat s označením H.I.D, což znamená High Intensity Discharge (vysoce intenzivní výboj. Napájení samotných výbojek se děje přes speciální elektronický vysokonapěťový měnič (ballast). Ten zajišťuje vysoké napětí pro start výbojek (23 kV) a stabilizované provozní napětí (85V/100Hz).

Chcete bezpečně zvýšit svítivost vašich světlometů, tak se na nás obraďte, rádi vám navrhneme řešení pro váš vůz, skladem máme širokou škálu jak H.I.D. sad tak i Bi-xenon a Bi-LED projektorů.

Napište nám nebo zavolejte na

+420 734 727 225